PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Hackeři umístili na internetu data ze 400 tisíc kreditních karet

4.1.2012

Informace o kreditních kartách statisíců Izraelců se objevily na internetu, kam je údajně poslali hackeři ze Saúdské Arábie. Podle izraelského webu ynetnews.com se terčem útočníků stalo 400 000 kreditních karet, z nichž ale podle izraelské centrální banky je jen 15 000 skutečně ohroženo.

Podle izraelského webu byl útok zřetelně politicky motivován. Skupina, která vystupuje pod označením Group-XP, označila svůj útok za "dárek světu k Novému roku" zorganizovaný v naději, že "poškodí kapsy sionistů". Příslušníci hackerského klanu Group-XP jsou podle expertů stoupenci radikální vahábitské odnože islámu, která je rozšířená v Saúdské Arábii.

Skutečnost, že hackeři zveřejnili údaje z kreditních karet k volnému použití, aniž by se sami chtěli obohatit, odhaluje podle odborníků na kybernetickou bezpečnost jejich pravé motivy. "Nejde o kybernetickou krádež, spíš o kybernetický terorismus," prohlásil Gadi Aviran z izraelské bezpečnostní agentury Terrogence Ltd.

Podle serveru ynetnews.com byla kolekce údajů z kreditních karet publikována na jednom izraelském zpravodajském webu, ale po chvíli byla odstraněna. Napadené kreditní karty byly většinou včas zablokovány, v ohrožení je údajně jen 15 000 z nich.

Izrael je poměrně častým terčem hackerů. Útoky, které přicházejí většinou z palestinského či obecně arabského prostředí, ale většinou nejsou příliš nebezpečné.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr