PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Zákon o kybernetické bezpečnosti umožní prohlížet soukromé e-maily

7.3.2012

Návrh zákona pro posílení kybernetické bezpečnosti Spojených států může výrazně posílit pravomoci amerických tajných služeb a umožnit jim nahlížet do soukromé elektronické pošty. V úterý to uvedli američtí aktivisté za občanská práva ze sdružení American Civil Liberties Union (ACLU). Senátor John McCain, který kritizovanou normu předložil, výtky odmítá.

McCainův návrh počítá s tím, že by se poskytovatelé připojení k internetu mohli dobrovolně zavázat ke sdílení informací s Národní agenturou pro bezpečnost (NSA), která se zabývá ochranou americké komunikační sítě a elektronickou špionáží. Internetoví provideři by podle zákona umožňovali NSA přístup k "aktivitě na síti nebo k protokolům, které jsou spojeny s kybernetickými zločinci nebo které by naznačovaly zločinný úmysl".

Navržený zákon ovšem nijak nedefinuje pojmy "aktivita na síti" ani "zločinný úmysl". Podle ACLU by tak teoreticky bylo možné, že by NSA monitorovala běžné e-maily lidí, v nichž by byl vyjádřen nesouhlas s vládou.

"Je to noční můra pro soukromí. Nakonec by zákon mohl vyústit v to, že by vojenské složky významným způsobem monitorovaly domácí, civilní internet," řekla agentuře Reuters Michelle Richardsonová z ACLU. "Pokud chce vláda sbírat informace, je naprosto nezbytné, aby tak činila prostřednictvím civilní agentury," dodala.

Předkladatel zákona McCain kritiku odmítá.

"Prioritou senátora McCaina při vytváření tohoto zákona bylo zajistit, že se posílí naše bezpečnost. Zároveň ale chce chránit soukromí uživatelů (internetu)," uvedl McCainův mluvčí. Kritici zákona podle něj nadsazují dopady, jaké by norma měla. Mluvčí zároveň zdůraznil, že text zákona bude ještě možné měnit při projednávání v Senátu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se