PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Hledači štěnic mají díky Rathovi žně, policii to komplikuje práci

30.5.2012

Rozkrytí kauzy poslance Davida Ratha má podle zjištění Práva nečekané následky. Informace o tom, že policisté nasadili přímo do domu či kanceláří aktérů případu štěnice a díky tomu odposlechli, jak si bez obav z prozrazení rozdělují peníze, totiž vyvolala u některých lidí pozdvižení. A tak ti, kteří nemají hluboko do kapsy a zároveň ani úplně čisté svědomí, nyní zahájili „úklidovou“ akci.

Za desítky tisíc korun si nechávají od soukromých detektivů prohledávat kanceláře, vily, byty či auta, zda v nich náhodou také nějakou štěnici neobjeví.

Tím ale dělají čáru přes rozpočet samotným policistům, kteří využíváním odposlechů sbírají poznatky a důkazy o podezřelých a zločincích.

Podle důvěryhodného zdroje Práva už policie dokonce ví o několika případech, kdy nainstalované štěnice dotyční skutečně vypátrali. Odhalení odposlechů přitom může několikaměsíční práci kriminalistů zhatit.

„Nemůžeme ale přesně vědět, kdo už kde co našel a třeba o tom zatím úmyslně mlčí,“ konstatoval pod příslibem anonymity zkušený kriminalista.

Jedna štěnice na dvacet kanceláří

Zvýšený zájem zákazníků potvrzuje Jiří Schmidt ze společnosti Probin, která se specializuje na vyhledávání odposlechů.

„Za posledních čtrnáct dní máme nárůst počtu zakázek zhruba o sto procent. Myslím si, že minimálně osmdesátiprocentní podíl má na této situaci zmíněná kauza,“ řekl Schmidt.

Podobnou zkušenost má i z minulosti. „V posledních letech se stává standardním trendem to, že nám s každou kauzou vzrostou krátkodobě anebo někdy i dlouhodobě tržby. Ten nárůst tam vždycky pozorujeme,“ podotkl Schmidt.

Doplnil, že letos stojí prohlídka domu či kanceláře v průměru tři až pět stovek za metr čtvereční, za „očistu“ auta zájemce zaplatí čtyři tisíce.

A podle Schmidta mají někteří zákazníci nakonec oprávněné obavy, že na ně někdo odposlech nasadil.

„U jednorázových zakázek platí již několik let, že jeden odposlechový prostředek najdeme ve zhruba každé dvacáté kanceláři,“ dodal Schmidt.

Zneklidnění soudci

Ani šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta není ze současné situace příliš nadšen.

„Zveřejnění takových informací samozřejmě naši práci komplikuje a dělá nám to problémy při vyšetřování organizovaného zločinu,“ připustil na dotaz Práva Šlachta. Blíže se ale k této problematice odmítl vyjádřit.

Jeho postesknutí chápe i náměstkyně ústeckých krajských žalobců Lenka Bradáčová, která má se svými kolegy Rathův případ na starosti.

„Určitě to znesnadňuje další práci operativních složek. Ale to je vždycky, když se na veřejnosti objeví nějaký nástroj, kterým se získaly důkazy, tak ta kriminální sféra s tím počítá a snaží se eliminovat nebezpečí,“ uvedla k tomu Bradáčová.

Podobná situace podle dobře informovaného zdroje Práva nastala i po loňském říjnovém zveřejnění kauzy možné korupce dvou litoměřických soudců. Jejich kolegové z Ústecka prý zkoumali vlastní kanceláře přímo v budovách soudů, jestli náhodou policie nenasadila odposlechy i na ně.

„Způsobilo to u nás pěkné haló. Nikdo si nebyl ničím jistý, a tak se řada soudců pustila do pátrání po odposleších,“ připustil zdroj. Zda něco muži v taláru našli, ví jen oni a možná policie.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se