PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Stále častěji lze malárií onemocnět i u nás

18.7.2012

Mnozí lidé jsou přesvědčeni, že onemocnět malárií lze jen v tropech a při výpravách za exotikou. Podle odborníků ale už dávno neplatí, že endemická oblast malárie je jen Afrika, Jižní Amerika a Asie. S globálním oteplováním se komáří přenašeči posunují stále více na sever. Přibylo jich tedy i u nás - po opakovaných záplavách v posledních letech.

Výskyt přenašeče malárie, komára rodu Anopheles, byl na našem území prokázán již v 19. století a přetrvává do dnešního dne. Jeho teritorium odpovídá původním bažinám, záplavovým oblastem a rybníkům v okolí řeky Moravy, Dyje a Jihlavy. Nákazy malárií však byly prokázány i na území severní Moravy, jižních Čech nebo Vysočiny.

„Během několika posledních měsíců jsem se setkala s mnoha osobami postiženými malárií. Zdaleka se nejedná pouze o cestovatele, naopak většina mých malarických pacientů pochází z oblasti jižní Moravy,“ upozorňuje Ing. Bláhová, která se podílí na výzkumu této choroby na našem území.

Na našem území se většinou setkáváme s lehčími typy malárií, i tak ale toto postižení dokáže způsobit nepříjemné a vleklé zdravotní problémy. Obvykle se jedná o zimničnato-horečné stavy, nadměrné pocení, únavu a spavost, bolesti svalů, úponů či páteře. Často jde také o malarické ataky projevující se křečemi rukou a zhoršeným dýcháním. Symptomy však mohou být různorodé – malarik může mít vyčerpávající migrény či kašel, onemocnění provázejí i bolesti břicha a průjem.

"Rozeznat tuto chorobu je pro většinu našich lékařů poměrně složité, jelikož malárii stále ještě mnozí z nich považují za exotickou infekci a tak typické klinické projevy malárie přičítají onemocněním, jako jsou chlamydie, borelióza, mononukleóza či chřipka apod.," upozorňuje Mgr. Jarmila Podhorná, majitelka společnosti Naděje.

Léčbu nelze podceňovat

Plasmodia (prvoci) způsobující malárii navozují nejrůznější autoimunitní pochody. Malárie navíc „připravuje terén“ pro vznik mnoha dalších závažných onemocnění, jako je například roztroušená skleróza, astma, diabetes prvního typu nebo revmatická artritida.

„Průběh onemocnění je často cyklický, na několik dní se zlepšuje, poté následuje propad a zhoršení. Z toho důvodu je diagnostika této choroby velmi složitá. Při léčení je nejdůležitější odstranit plasmodia z krve a lymfy. U mých pacientů se osvědčila dlouhodobá detoxikace organismu pomocí speciální bylinné kúry. Ta zbaví tělo i všech ostatních patogenů,“ dodává Ing. Bláhová.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se