PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Irsko platí za realitní šílenství, buldozery ničí opuštěné novostavby

Takto loutkolidé na planetě Zemi OTROČÍ na ještěry z pekel, výsledkem je například v malém Irsku 300 000 zbytečných neobydlených domků, postavených v letech 2001 - 2012. Lidská hloupost vrcholí stále více, a to "vědci" nazvali pozemského člověka Homo Sapiens - Člověk moudrý. Tento název má k realitě opravdu velmi daleko. Jde o další důkaz bezduchého loutkování bezduchých ekonomů, bankéřů ale i stavebních inženýrů a dělníků, kteří tyto zbytečné domy postavili.

25.7.2012

Nedávné splasknutí realitní bubliny v Irsku přimělo tamní vládu k rozhodnutí začít likvidovat opuštěné nemovitosti, které připomínají vlnu stavebnictví vzedmutou nepřirozeně levnými úvěry. Jako první dělníci strhnou 1850 domů, které stát raději přenechá buldozerům než bankám.

Za posledních deset let se v Irsku, které má 4,5 miliónu obyvatel, postavilo 553 tisíc domů, připomíná server Businessweek. Z nich dodnes 294 tisíc zeje prázdnotou. Lidé si na tyto domy brali houfně hypotéky v době, kdy ekonomika rostla a banky nabízely úroky kolem dvou procent. Když se situace v eurozóně razantně změnila, lidem došly peníze na splátky. Ceny neprodejných nemovitostí spadly o 64 procent. Irové vystřízlivěli z realitního opojení ve chvíli, kdy se stát octl na pokraji bankrotu.

Domy určené k demolici odkoupil stát od bank prostřednictvím agentury, která spravuje špatné realitní projekty. Irskou pokladnu vyjdou demolice na 4323 eur (zhruba 110 tisíc korun) za dům, což je další součást irské kocoviny po divokém realitním mejdanu.

“V některých případech je demolice tím nejcitlivějším rozhodnutím,” řekla ministryně pro výstavbu Jan O’Sullivanová. “Pokud tam nikdo nechce bydlet, nejpraktičtějším řešením je zbourat to,” doplnila.

Takzvané domy duchů jsou viditelnou jizvou na irské krajině, která zůstala po nejhorším realitním kolapsu v západní Evropě, který donutil Irsko, aby po boku Řecka požádalo o mezinárodní finanční pomoc. Podle místních statistik je zhruba 15 procent nemovitostí v zemi opuštěných.

K rozhodnutí přistoupit k demolicím přispěla také tragédie z letošního února, kdy v jednom z opuštěných a nezabezpečených domů zemřelo dvouleté dítě.

Minulý týden buldozery srovnaly se zemí obytný blok ve městě Gleann Riada vzdáleném 115 kilometrů od Dublinu.

“Lidé si chtěli koupit sen, zůstala jim jen noční můra,” shrnula situaci poslankyně z Longfordu. “Daňoví poplatníci zaplatili dost. Hanba developerům,” dodala.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se