PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Ruská rozvědka se chystá kontrolovat internet

27.8.2012

Ruská rozvědka (SVR) si v neveřejných soutěžích za desítky miliónů rublů objednala vytvoření nových metod, které jí mají umožnit kontrolovat internetové komunikační sítě. Informoval o tom v pondělí na titulní straně ruský list Kommersant, podle kterého "je hlavním úkolem formovat veřejné mínění prostřednictvím masového šíření informací v zadaných sociálních sítích".

Internetové sociální sítě se loni v prosinci staly v ruských velkoměstech důležitým pomocníkem při svolávání masových opozičních demonstrací. Krátce poté rozvědka zadala utajené tendry na programy s krycími názvy "Bouře-12", "Monitor-3" či "Svár", které jí mají umožnit sledovat internetová centra a sociální sítě v regionech, vypracovat metody "skrytého řízení" internetu a také poskytnout prostředky pro "prosazení speciální informace v sociálních sítích".

SVR na vývoj v těchto sférách vynaloží více než 30 miliónů rublů (asi 19 miliónů Kč) a výsledky čeká již letos, respektive příští rok. Uplatnit by se pak mohly v Rusku i v zahraničí.

Kommersant o tom píše s odvoláním na své nejmenované zdroje v tajných službách. Oficiálního vyjádření se rozvědka zdržela, stejně jako vítěz tendrů, společnost Iteranet, řízená někdejším expertem na šifrování.

Podle expertů prý nejde o nic nového: za studené války se válčilo o éter a rušily se západní stanice, teď se zápas přesunul na informační dálnici. Obdobné úsilí vyvíjejí i americké tajné služby a Pentagon, vynakládající na vývoj nových programů pro sledování "nepřátelské propagandy" na internetu desítky miliónů dolarů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se