PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Medvědice napadla na Slovensku lesní dělnici

23. 10. 2012

Paní Darina se v pondělí při práci v lese nedaleko slovenské obce Hrochoť dostala mezi medvědici a její mláďata. Medvědice na ženu okamžitě zaútočila. Televize Joj uvedla, že život ženě zachránil kolega, který jí přispěchal na pomoc.

Medvědice se zakousla paní Darině do nohy. Naštěstí měla holínky a tři vrstvy hrubých ponožek, její zranění proto nejsou nijak vážná. Medvědice způsobila ženě zranění také na ruce a na zádech. Kolega, s nímž žena ošetřovala stromky, jí přiběhl na pomoc; hlasitě křičel a tím útočící medvědici odehnal. „Přistoupil k medvědici docela blízko a začal hulákat. Tehdy ji pustila,“ líčil situaci zeť paní Dariny.

Zraněnou ženu odvezl zeť naproti sanitce, která ji následně odvezla do banskobystrické nemocnice, kde byla umístěna na oddělení úrazové chirurgie. „Stav pacientky je dobrý,“ uvedla nemocnice.

Medvědi se přemnožili

U Hrochotě útočil medvěd i začátkem léta. Muž, který je sportovním trenérem, tehdy před ním utíkal tři kilometry. Lesníci varují, že k podobným útokům bude docházet stále častěji, protože medvědi jsou na Slovensku přemnožení. V okolí Hrochotě napočítali na padesát tisíc hektarů až sto medvědů.

Zástupce náčelníka městské policie ve Vysokých Tatrách Jozef Štefaňák konstatoval, že v tomto období se problémy s medvědy množí. Připravují se totiž k zimnímu spánku a potřebují velké množství potravy. Stále častěji se proto objevují u kontejnerů s odpadky. Městští strážníci ve Vysokých Tatrách mají u sebe pro případ setkání s medvědem speciální sprej. Ten obsahuje dvě procenta dráždivé látky Capsaicín. Tento sprej úspěšně používají proti medvědům například v Kanadě.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se