PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Italští vědci jdou kvůli špatným závěrům do vězení

TAKTO PRACUJÍ PAVĚDCI OVLÁDANÍ NA 90 % JEŠTĚRY Z PEKEL A JEŠTĚ PLACENÍ Z DANÍ MILIONŮ LIDÍ, JEN SI TO PROSÍM UVĚDOMTE, LIDÉ, KOHO TADY ŽIVÍTE.

22. 10. 2012

Řím - Italský soud poslal za neúmyslné zabití na šest let do vězení sedm odborníků, kteří v roce 2009 hodnotili riziko možného zemětřesení ve městě Aquila. Podle obžaloby podcenili nebezpečí silných otřesů a při zemětřesení krátce nato ve městě zahynulo více než 300 lidí. Rozsudek zatím není pravomocný. Žalobci pro experty navrhovali čtyři roky odnětí svobody.

Proces proti členům vládní odborné komise, která měla posoudit riziko ničivého zemětřesení, začal před rokem a vzbudil zejména v odborných kruzích velmi negativní reakce. Mezi obžalovanými totiž figurují velká jména italské vědy jako profesor Enzo Boschi, který byl donedávna předsedou italského Národního institutu geofyziky a vulkanologie (INGV), profesor fyziky na univerzitě v Janově Claudio Eva nebo seizmolog Giulio Selvaggi.

Vědci už nesmí pracovat v podobném úřadu

"Jsem zoufalý, myslel jsem, že budu zproštěn viny. Pořád nechápu, za co jsem byl odsouzený," řekl v reakci na rozsudek Boschi. "Před Bohem i před lidmi se považuji za nevinného," řekl Bernardo de Bernardinis, který dříve pracoval pro úřad civilní ochrany. Nikdo z odsouzených nesmí už zastávat žádný veřejný úřad.

Obhájci soudu navrhovali zproštění viny. Jeden z nich, Filippo Dinacci, o procesu mluvil jako o středověkém honu na čarodějnice.

Odradí rozsudek další odborníky?

Jejich kolegové tvrdí, že stíhání je nesmyslné, protože zemětřesení se nikdy nedá předem předvídat. Zároveň se obávají dalších podobných procesů v budoucnu. Rozhodnutí soudu by mohlo vést k neochotě vědců vypracovat další posudky.

Soud v posledním roce vyslechl více než stovku svědků, mezi nimiž byli znalci, vědci, úředníci, ale také lidé postižení zemětřesením a příbuzní obětí. Obžaloba se zaměřila zejména na průběh schůzky odborné komise, jež 31. března 2009 došla k závěru, že série drobných otřesů, které město zažívalo dlouhé měsíce, nejsou zvlášť nebezpečné. Experti označili ve své zprávě příchod mohutného zemětřesení za "nepravděpodobný", ačkoli současně dodali, že zcela vyloučit ho nemohou. Prokuratura tvrdí, že právě kvůli tomuto falešnému ujištění se mnoho obyvatel i přes varování rozhodlo zůstat doma.

Hurikán se předpovědět dá, zemětřesení rozhodně ne

Žalobce Fabio Picuti přirovnal italskou komisi k americké agentuře FEMA, která byla tvrdě kritizována za to, že v roce 2005 podcenila dopad hurikánu Katrina na New Orleans. Ředitel agentury Michael Brown následně odstoupil z funkce.

Obhájce Claudia Evy argumentoval tím, že hurikány a povodně se dají poměrně přesně předpovědět, ovšem zemětřesení nikoliv.

Picuti ve své závěrečné řeči uvedl, že experti poskytli "neúplné a špatné závěry a trestuhodně se v nich mýlili." Navíc po prvních otřesech uklidňovali obyvatele, že mohou zůstat ve městě. Do Aquily byli povolání nejlepší italští seizmologové, kteří posoudili, že situace nepředstavuje pro obyvatele žádné nebezpečí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se