PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Útoků na chytré telefony s Androidem výrazně přibylo

11. 10. 2012

Počet útoků škodlivých programů na mobilní zařízení s operačním systémem Android se proti prvnímu pololetí zvýšil o polovinu. Zhruba jedno procento všech zařízení v Evropě je infikováno nevyžádanou reklamou. Vyplývá to ze zprávy antivirové firmy Fortinet.

Tzv. adware kromě zobrazování nevyžádané reklamy také sleduje činnost uživatele. Nejrozšířenější jsou varianty kódů Android/NewyearL a Android/Plankton. V USA se podíl infikovaných zařízení s Androidem pohybuje okolo čtyř procent.

"Adware se do zařízení s Androidem dostává zřejmě především stažením legitimních aplikací, které však byly upraveny a byl do nich vložen škodlivý kód. Pravděpodobně jde o dílo nějaké skupiny, která takto získává peníze přes nepoctivé affiliate programy," uvedl regionální ředitel Fortinetu Vladimír Brož.

Trojské koně zachycují SMS zprávy

Novinkou jsou také další verze trojského koně Zitmo pro systémy Android a Blackberry, které dokážou zachycovat SMS zprávy používané při dvoufaktorové autentizaci k ověření bankovní transakce. Tento velmi nebezpečný software nyní navíc podvodníci umí řídit na dálku například pomocí příkazů posílaných jako SMS zprávy. Podvodníci nový kód v současnosti zřejmě testují a využívají k velmi cíleným útokům.

Průzkum expertů laboratoří FortiGuard Labs rovněž ukazuje, že v posledním čtvrtletí došlo k rozsáhlým útokům proti zranitelným verzím systému phpMyAdmin, což je program pro správu databáze MySQL. Podvodníci pátrali po zranitelných serverech pomocí skenovacího nástroje vyvinutého rumunskými hackery.

Uživatel může aplikace se škodlivými programy poznat například tak, že při instalaci vyžadují více práv, než by odpovídalo jejich deklarovanému účelu. Z toho vyplývá, že zde existují ještě nějaké skryté funkce. Odborníci doporučují věnovat při instalaci aplikací pozornost požadovaným oprávněním, stahovat aplikace pro Android ze spolehlivých zdrojů a dávat přednost aplikacím, které byly zkontrolovány provozovatelem serveru.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se