PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Banky bez dohledu mají obrat jako celá planeta

22.11.2012

Více než 67 biliónů dolarů (1300 biliónů Kč) činil loni obrat tzv. stínových bank – finančních ústavů, které nepodléhají dohledu. Výše obratu zhruba odpovídá veškerému hrubému domácímu produktu, který planeta vytvořila za loňský rok (asi 69 biliónů dolarů).

Proti roku 2010 vzrostl obrat těchto institucí o pět až šest biliónů dolarů. Napsal to deník Die Welt s odvoláním na zprávu Rady pro finanční stabilitu (RFS).

Za „stínové banky“ bývají označovány hedgeové fondy, tržní fondy a různé účelové společnosti známé riskantními obchody. Jejich společným rysem je, že na rozdíl od bank nepodléhají žádnému finančnímu dozoru.

RFS se zaměřila na 24 svých členských států a na Chile. Tyto země kontrolují 90 procent světového kapitálu. Rada soudí, že stínové banky uskutečnily loni asi 25 procent finančních transakcí ve světě, o dvě procenta méně než v roce 2007.

Evropa: nejsilnější jsou v Nizozemsku

Největší soubor stínových bank působí v USA, kde se jejich kapitál odhaduje na 23 biliónů dolarů. Příliš však nezaostává ani eurozóna s 22 bilióny. Třetí je Británie s devíti bilióny dolarů.

Nejsilnější je tento sektor v Hongkongu, kde jeho kapitál odpovídá 520 procentům tamního HDP, následuje Nizozemsko (490 procent), Británie (370 procent), Singapur (260 procent) a Švýcarsko (210 procent).

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se