PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Před 60 lety připravila měnová reforma Čechy o většinu úspor

LOUTKOLIDÉ PLANETY ZEMĚ JSOU NEUSTÁLE OKRÁDÁNI A ZOTROČOVÁNI. V ČLÁNKU NÍŽE JDE JEN O JEDEN Z MNOHA TAKOVÝCH PŘÍPADŮ. ZDE JDE O VŽDY ODLIŠNÉ POLITICKÉ SYSTÉMY - ZÁMINKY, POD KTERÝMI JEŠTĚŘI Z PEKEL MOHOU SNADNO, HLADCE A PRAKTICKY BEZ ODPORU OKRÁST MASY LIDÍ O JEJICH ÚSPORY, NĚKDY AŽ PRACNĚ VYDŘENÉ, JINDY NAKRADENÉ.

NA ÚZEMÍ ČESKOSLOVENSKA JDE O NĚKOLIK TAKOVÝCH PŘÍPADŮ - VŽDY PO ZMĚNĚ POLITICKÉHO SYSTÉMU TAKÉ ZMĚNA PENĚZ S TÍM OKRADENÍM. JEN VE 20. STOLETÍ TO BYL ROK 1918 - ZÁNIK RAKOUSKOUHERSKA, VZNIK 1. ČESKOSLOVENSKA. V ROCE 1939 PAK NĚMECKÝ PROTEKTORÁT. V ROCE 1945 VZNIK 2. ČESKOSLOVENSKA, KAPITALISTICKÉHO. V ROCE 1948 PAK VZNIK 3. ČESKOSLOVENSKA - SOCIALISTIKÉHO (ZDE ČLÁNEK O ZNEHODNOCENÍ PENĚZ V ROCE 1953). V ROCE 1989 VZNIK 4. ČESKOSLOVENSKA A NÁSLEDNĚ 1993 ROZPAD NA ČESKO A SLOVENSKO - ZDE OPĚT DOŠLO BĚHEM 10 LET K TOTÁLNÍMU ZNEHODNOCENÍ ÚSPOR, A TO BEZ TOHO, ŽE BY O TOM NĚKDO LIDI INFORMOVAL, ŽE BUDOU TAKTO OKRADENI.

PODOBNÉ PROCESY BYLY A JSOU V JINÝCH 200 STÁTECH LOUTKOSVĚTA PLANETY ZEMĚ.

KDO JEN TROŠKU MYSLÍ A CÍTÍ, POCHOPÍ SNADNO, ŽE TYTO UDÁLOSTI SE CYKLICKY A NEUSTÁLE OPAKUJÍ S JEDINÝM CÍLEM - OKRÁDAT LIDI O JEJICH PRÁCI, ŽIVOTNÍ ENERGII, JEJICH NÁPADY A MYŠLENKY VE SVŮJ PROSPĚCH - TO JSOU JEŠTĚŘI Z PEKEL, KTEŘÍ NEGATIVNÍ LOUTKOLIDSTVO OVLÁDAJÍ Z 90 % A TATO MÍRA OVLÁDÁNÍ SE DÁLE ZVYŠUJE.

JEDINĚ ZMĚNA NEGATIVNÍHO STAVU LIDÍ NA POZITIVNÍ STAV UMOŽŇUJE I OCHRANU PŘED TÍMTO OKRÁDÁNÍM. V POZITIVNÍM STAVU ČLOVĚK NEDŘE A NEOTROČÍ, ALE PRACUJE JEN NEZBYTNĚ PRO SVOJI OBŽIVU, NEMUSÍ MÍT ANI MNOŽSTVÍ POTOMKŮ, KTERÉ PAK MUSÍ PRACNĚ ŽIVIT A STEJNĚ ČASTO NEMÁ ŽÁDNÝ VDĚK ZA TUTO ZÁTĚŽ. DÁLE NEUKLÁDÁ PENÍZE DO BANK A POJIŠŤOVEN, NEKUPUJE STÁTNÍ DLUHOPISY A JINÉ VĚCI PŘÍMO Z PEKEL, NEHROMADÍ NADBYTEČNÉ MAJETKY, NEJLÉPE ŽÁDNÉ.

PRO KOHOKOLIV JE TO JEDNODUCHÁ ZMĚNA - PŘESNĚ TO, CO VÁM MÉDIA A ŠKOLY VNUCUJÍ, TAK PŘESNĚ TO NEDĚLEJTE. A PŘESNĚ TO, O ČEM MÉDIA MLČÍ A CO VYCHYTRALE ZAMLŽUJÍ, TO DĚLEJTE - A MÁTE VYHRÁNO. UVIDÍTE, JAK BUDOU JEŠTĚŘI Z PEKEL ZUŘIT, ŽE JIM NEBAŠTÍTE JEJICH OVLÁDAČE, PRACNĚ PŘIPRAVENÉ A SERVÍROVANÉ Z TEMNOT NA PLANETU ZEMI PŘES ANTÉNY POD POVRCHEM MĚSÍCE HEZKY ZAKAMUFLOVANÉ "KRÁTERY".

28. května 2013

Praha - Československá měnová reforma z roku 1953 byla představiteli vládnoucího komunistického režimu prezentována jako opatření namířené proti zbohatlíkům. Ve skutečnosti na ni doplatili všichni, kdo měli alespoň nějaké úspory. Nebylo divu, že po přijetí zákona o měnové reformě 30. května 1953 vypukly na řadě míst nepokoje.

Ještě v pátek 29. května 1953 ujišťoval tehdejší prezident Antonín Zápotocký, že československá měna je pevná a zvěsti o chystané peněžní reformě jsou lživé. O den později na totéž téma do rozhlasu promluvil i předseda vlády Viliam Široký. Občanům však sdělil přesný opak: stávající bankovky a mince budou platit již jen do pondělí.

Nové koruny, které byly kvůli utajení vytištěny, respektive vyraženy v Sovětském svazu, se za staré vyměňovaly v poměru 5:1. To však platilo pouze u částek do 300 starých korun v hotovosti. Vyšší částky byly směňovány v mnohem horším poměru, totiž 50:1. A obdobně znehodnoceny byly i bankovní vklady.

Tím ovšem výčet Jobových zvěstí zdaleka nekončil. Střadatelé zcela přišli o takzvané vázané vklady, jež jim byly na účtech zablokovány už při měnové reformě v roce 1945. V bezcenné cáry se přes noc proměnily veškeré státní dluhopisy, jakož i další tuzemské cenné papíry.

Vzhledem k tomu, že reforma byla vyhlášena v sobotu odpoledne, kdy už měly banky i obchody zavřeno, nebylo před jejími dopady prakticky úniku. Kdo mohl, snažil se peníze do pondělí utratit alespoň nákupem jídla a lahví alkoholu v restauracích.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Na rozdíl od předchozích měnových reforem nebyla ta z roku 1953 důsledkem změn státoprávního uspořádání jako po rozpadu Rakouska-Uherska v roce 1919 nebo při výměně protektorátní měny za československé koruny o 26 let později. Příčinou reformy z května 1953 byly problémy tuzemské ekonomiky, jednostranně orientované na rozvoj těžkého průmyslu. Mezi lidmi v důsledku toho obíhalo velké množství peněz, za něž ale často nebylo nic k mání, protože spotřebního zboží byl v obchodech nedostatek. V politické rovině představovala reforma přechod k sovětskému modelu centrálního plánování a řízení ekonomických procesů.

Plošné znehodnocení úspor v důsledku měnové reformy poskytlo mimo jiné ideální příležitost zrušit přídělový systém, který na českém území platil od roku 1939! Už totiž nehrozilo, že lidé po zrušení odběrných kuponů vykoupí v obchodech všechno dostupné zboží.

Peněžní reforma, kterou připravoval tým ekonomů vedený Václavem Hůlou za pomoci sovětských poradců, byla obyvatelstvu prezentována jako úder proti "spekulantským živlům" a vítězství pracujícího lidu. Když však 1. června lidé poprvé na vlastní kůži pocítili její reálné dopady, vypukly na řadě míst spontánní protestní akce a stávky.

Nejbouřlivější průběh měly události v Plzni. Na tamějším hlavním náměstí se shromáždily tisíce nespokojených lidí, vesměs dělníků ze Škodovky (tehdy Závody Vladimíra Iljiče Lenina), a dav vzal útokem budovu krajského soudu i radnici, z jejíž oken se na dlažbu poroučely obrazy a busty Stalina a Gottwalda. Kromě západočeské metropole se větší nepokoje konaly například ve Strakonicích, Bohumíně, Ostravě i Praze. K jejich potlačení byly použity Lidové milice, policie, Státní bezpečnost i jednotky vojsk ministerstva národní bezpečnosti.

Výsledkem měnové reformy z léta 1953 byla řada osobních a rodinných tragédií, kdy lidé přišli o celoživotní úspory. Velmi těžce byli reformou postiženi zejména živnostníci, kteří přišli o provozní kapitál. Řada účastníků protestních akcí skončila ve vězení a pracovních táborech, nebo byla odsouzena k jiným trestům.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se