NEGATIVNÍ MYŠLENKY A ŽIVOT VĚTŠINY LIDÍ SE MANIFESTUJÍ V STÁLE EXTRÉMNĚJŠÍM A PODIVNĚJŠÍM POČASÍ

Podivné počasí: Evropu trápí déšť, ve Finsku je vedro

1. 6. 2013

Evropa - Začátek meteorologického léta ve většině případů v Evropě neodpovídá očekáváním, nebo má úplně vymykající se scénář.

Německo i Rakousko hlásí rozvodněné řeky, namáhané hráze nebo zatopené sklepy. Lodní doprava je na některých úsecích Rýna i Neckaru zastavena. Stoupající hladina Dunaje trápí i Slovensko a povodněmi je ohroženo i Česko. Zato ve francouzských Pyrenejích se lyžuje a Laponsko sužují vedra.

Na Slovensku se hladina Dunaje zvedla na 658 cm, což odpovídá prvnímu stupni povodňové aktivity, napsal server Aktuálne.sk. Už v pátek slovenští meteorologové varovali, že se Dunaj bude zvedat kvůli vytrvalému dešti v povodní Dunaje v Německu a Rakousku.

Stoupla i hladina toku Morava ve stanici Devínská Nová Ves na 485 cm. Meteorologové SHMÚ předpokládají, že pršet přestane v alpské oblasti až v neděli. Vzestup dolní části slovenského úseku Dunaje až po Štúrovo bude trvat do poloviny příštího týdne.

V Sasku, hraničícím s Českou republikou, i nadále hladiny řek stoupají a kritická je situace na Muldě a řece Bílý Halštrov (Weiße Elster). Podle hydrometeorologů bude hladina stoupat až do neděle. Na obou tocích bude proto zřejmě platit čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň výstrahy.

V Německu jsou záplavy, ve Finsku vedra

Mulda v noci na sobotu zaplavila několik ulic ve městě Grimma, podle městské mluvčí Marlen Raboldové je vody "po kolena". Radnice pro obyvatele zřídila nouzové ubytování v místní tělocvičně.

Také Bavorsko se připravuje na povodňovou vlnu a vylitím z břehů hrozí Dunaj také v Řeznu. Hladina Dunaje v bavorském Pasově dosáhla podle vodočtu 7,6 metru a v noci ještě dále poroste. Normální stav vody je tam 4,5 metru.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

O nic víc lépe na tom nejsou ani ostatní oblasti a města Německa. V Maxau překročila hladina Rýnu sedm metrů a podle meteorologů nadále poroste, v noci z neděle na pondělí dosáhne zřejmě devíti metrů.

Naopak v jihofrancouzských Pyrenejích se otevřely některé sjezdovky. Zatímco ve Francii a střední Evropě lidé topí, v Laponsku pokračuje neobvyklá vlna veder, které neskončí podle meteorologů ani s příchodem nového týdne.

V pátek v Laponsku s 30,5 stupně Celsia padnul teplotní rekord pro květen. Ve Finsku se rtuť vyšplhala na 31,3 Celsia. Česko zatím trápí nižší teploty a ani v červnu se nemá příliš oteplit a bude dál pršet.

Rtuť teploměru by se měla v nadcházejících čtyřech týdnech pohybovat pod nebo u dlouhodobého průměru, který je pro toto období 16,6 stupně. Už nyní meteorologové varují před záplavami na severu a západě Čech.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se