PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Bezkontaktní je v Česku už každá pátá platební karta

V NEGATIVNÍM - 90 % DÁLKOVÉ OVLÁDANÉM LIDSTVU NA PLANETĚ ZEMI JSOU ZAVÁDĚNY JEŠTĚRY Z PEKEL STÁLE NOVĚJŠÍ ČIPOVÉ TECHNOLOGIE ZA ÚČELEM TOTÁLNÍHO OVLÁDNUTÍ LIDSTVA - VYTVOŘENÍ ČIPOVÉ TOTALITY. PSEUDOMYSLI LOUTKOLIDÍ JSOU OVLÁDÁNY JEŠTĚRY TAK, ABY SI MYSLELI, ŽE TO JE JEJICH LIDSKÁ VYSPĚLOST V TECHNOLOGIÍCH A ZPŮSOBU ŽIVOTA, ALE TO JE FATÁLNÍ OMYL A DALEKOSÁHLÝ PODVOD. VE SKUTEČNOSTI JDE O VLOŽENOU IVESTICI JEŠTĚRŮ Z PEKEL, KTEROU BUDOU CHTÍT I SE ZISKEM ZPĚT - TEDY TOTÁLNĚ OVLÁDANÉ MILIARDY LIDÍ ZDE NA ZEMI. LIKVIDACE ZBYTKŮ SVOBOD NEUSTÁLE PROBÍHÁ: ČÍM POHODLNĚJI ZAPLATÍ U TERMINÁLU BEZKONTAKTNÍ KARTOU, TÍM VÍCE MUSÍ JAKO BLÁZEN OTROČIT A DŘÍT V OTROKÁRNÁCH V NEOMEZENE PRACOVNÍ DOBĚ JAKO ZA HITLERA, A TEDY TZV. UŠETŘENÝ ČAS NEMŮŽE VYUŽÍT JAKO VOLNÝ ČAS K ODDYCHU, K RELAXACI, K ODPOČINKU A KE VZTAHŮM V RODINĚ A BLÍZKÝM. TENTO PROCES NEUSTÁLE PROBÍHÁ A LOUTKOLIDÉ JSOU NAVÍC PROGRAMOVÁNI PEKELNÝMI SERIÁLY V TELEVIZI TAK, ABY SI MYSLELI, ŽE TENTO OTROCKÝ ŽIVOTNÍ STYL JE SPRÁVNÝ.

POZITIVNÍ LIDÉ TYTO PROCESY VNÍMAJÍ JINAK, PRAVDIVĚJI A HLAVNĚ NENECHAJÍ SE OVLÁDAT A OHLUPOVAT "VÝHODAMI", KTERÉ JIM PEKELNÍ JEŠTĚŘI NEUSTÁLE U KAŽDÉ POKLADNY A JINDE VNUCUJÍ. POZITIVNÍ LIDÉ POUŽÍVAJÍ JEN NEZBYTNÉ MNOŽSTVÍ PROSTŘEDKŮ K ŽIVOTU A NÁSTROJŮ K NIM. SLOVO NEZBYTNÉ ZDŮRAZŇUJI.

VŠECHNY NOVÉ BEZKONTAKTNÍ PLATEBNÍ TECHNOLOGIE JSOU JASNOU PŘEDZVĚSTÍ ZRUŠENÍ FYZICKÝCH PENĚZ A JEJICH PŘEVEDENÍ NA 100 % DO ČIPOVÝCH SYSTÉMŮ - SÍTÍ, A TO PRAVDĚPODOBNĚ V NEJBLIŽŠÍCH 10 LETECH - DLE PATŘIČNÝCH VOLEB LOUTKOLIDÍ. V TAKOVÉM STAVU PŘIPRAVENOSTI JSOU NAPŘ. DNES JIŽ VE ŠVÉDSKU.

19. 6. 2013

Stále více Čechů využívá v obchodech k menším platbám do 500 korun bezkontaktní platební karty. Na rozdíl od klasických debetních či kreditních karet totiž umožňují daleko komfortnější a rychlejší zaplacení pouhým přiložením karty k terminálu na pokladně bez nutnosti zadat PIN.

Jak vyplývá z ankety Práva, tuzemské banky od konce letošního března vydaly svým klientům zhruba milión bezkontaktních karet. Za poslední tři měsíce se tak jejich počet zdvojnásobil na více než dva milióny kusů. Ze zhruba 10,4 miliónu platebních karet vydaných v ČR je už přibližně každá pátá bezkontaktní.

Česká spořitelna (ČS) nyní oznámila, že vydala již milión bezkontaktních karet Visa. Jak dále upozornila, jen její klienti provedli už více než sedm miliónů bezkontaktních transakcí v celkovém objemu 2,9 miliardy korun.

Průměrná výše bezkontaktní transakce je podle ČS 414 Kč. „Díky postupné migraci budou v horizontu dvou až tří let všechny platební karty České spořitelny bezkontaktní. Navíc již dnes se používají více než kontaktní karty – mají vyšší celkové objemy transakcí na klienta,“ sdělil Právu ředitel kartového centra ČS Miloslav Křečan.

Klienti si rychlost a jednoduchost bezkontaktních plateb kartami oblíbili. Navíc se nepotvrdily počáteční obavy z nárůstu zneužití těchto plateb. „Za více než rok a půl od jejich zavedení jsme evidovali jen pár desítek reklamací na zneužití karty bezkontaktní platbou, přičemž celkové počty reklamací se pohybují v řádech tisíců ročně,“ konstatoval Křečan.

Zaplatit jimi lze již na tisících míst

Bezkontaktně mohou klienti ČS platit například v síti prodejen Billa, Penny market, OBI, Baumax, Datart, KIKA, Sportisimo, Kaufland, C&A či Makro Cash & Carry ČR. Ještě letos Česká spořitelna předpokládá nasazení bezkontaktních terminálů i v prodejnách Tesco.

Bezkontaktní technologie už v ČR nabízejí prakticky všechny velké banky. Postupně je také klientům automaticky vyměňují, když jim vyprší platnost jejich staré klasické karty.

GE Money Bank vydává bezkontaktní debetní a kreditní karty od loňského září. Od ledna mohou její klienti získat na kterékoli pobočce také bezkontaktní platební nálepky PayPass. „Těch jsme vydali už 12 000 kusů, bezkontaktních kreditních karet MasterCard přes 27 tisíc a debetních více než 175 tisíc kusů,“ informoval Právo mluvčí GE Money Bank Pavel Zúbek.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Celkový počet bezkontaktních karet MasterCard překročil v květnu v ČR hranici jednoho miliónu. Míst, kde lze platit některým z bezkontaktních nástrojů, přibývá každým dnem. Aktuálně je v ČR podle Zúbka instalováno více než 15 tisíc bezkontaktních terminálů. Po supermarketech je začaly využívat i restaurace, kavárny, hobby markety, lékárny, knihkupectví nebo čerpací stanice.

„Předpokládáme, že další rozšiřování bude i na místech, kde dnes karty většinou přijímány nejsou, jako například trafiky, vozy taxislužby, květinářství a další menší obchody a provozovny,“ dodal Zúbek.

ČSOB začala bezkontaktní platební karty vydávat na začátku roku. „Od té doby bylo vydáno asi 600 000 debetních a zhruba 8000 kreditních bezkontaktních platebních karet,“ uvedla mluvčí ČSOB Pavla Hávová. Bezkontaktní karty lze podle ní uplatnit například v prodejnách Albert, Lidl, Globus, Interspar, OBI, v knihkupectví Neoluxor či jimi na nádraží zaplatit jízdenky pro cestování vlaky Českých drah.

Placení je rychlejší a pohodlnější

S nabídkou bezkontaktních karet přišly i menší banky. „Aktuálně vydáváme zhruba pět tisíc bezkontaktních karet týdně,“ řekla Právu mluvčí Fio banky Vendula Žaloudíková. „Od ledna jsme jich vydali už přes 45 000. K běžnému placení si dnes bezkontaktní kartu volí 85 procent všech nových klientů,“ poznamenal mluvčí Air Bank Vladimír Komjati.

Bezkontaktní technologie umožňuje platit kartou nákupy do 500 Kč bez nutnosti zadat PIN, tedy pouze přiložením karty do vzdálenosti pěti centimetrů ke čtečce bezkontaktního terminálu. Nad tuto částku je možné bezkontaktně platit také, je ale třeba zadat PIN.

„Proti kontaktní platbě je bezkontaktní platba rychlejší, jednodušší a pohodlnější. Zkrátí se z patnácti sekund na pouhé dvě sekundy. Bezkontaktní karty jsou bezpečné, mají stejnou úroveň ochrany jako standardní platební karty. Při bezkontaktní platbě navíc klient nevydá kartu z ruky, a může tedy dohlížet na celou transakci,“ zdůraznil Křečan.

Pro zajištění větší ochrany proti zneužití karty může být její držitel jednou za čas při platbě požádán o vložení karty do terminálu a zadání PIN i při úhradě částek do 500 Kč. „Toto opatření slouží jako potvrzení, že klient je skutečně držitelem karty, což snižuje možnost podvodu v případě, že mu kartu odcizí nebo ji ztratí,“ vysvětlil Křečan.

Pokud by ke zneužití karty při bezkontaktní platbě bez zadání PIN přece jen došlo, Česká spořitelna garantuje vrácení odcizených peněz.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.eu angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se